TUCHE DE ARA

27 Şubat 2012 Pazartesi

KIRMIZI HALI 2012

           Dün Oscar Töreni sayesinde sabahladığım için elbise yorumları bu saate kaldı:)
Yüzlerce değişik renk,model ve marka gördük.İçlerinden en çok konuşulanları ve benim beğendiklerimi seçmeye çalıştım.
            Ama genel olarak yorumlamak gerekirse pudra tonları çok fazla ön plandaydı.Topuz kullanılmış olsa bile herkesin saçı o kadar doğal hazırlanmıştı ki gece de bayıldığım nokta bu oldu!( keşke bizde kuaföre gidip doğal bir topuz istediğimizde spreylere bulandırılmasak:))


Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftini neredeyse son dakikaya kadar bekledik.Elbette halının kral/kraliçeleriydiler.Angelina artık elbiseye o kadar doydu ki düz bir siyah elbise bile O'nu tatmin edebiliyor:)Yine VERSACE 'den vazgeçmemişti.Göğüs ve basenlerini olduğundan yuvarlak gösterecek ve bel inceliğini ortaya çıkaracak akıllıca hazırlanmış bu elbise beyaz tenine de çok yakışmıştı.Her ne kadar saç rengini koyu görmek istesemde Angelina'nın tabiikide havası yeter!

Emma Stone, kırmızının en güzel tonunun kullanıldığı GİAMBASTA VALLİ elbisesiyle katıldı geceye.2012 defilesinde elbisenin birebir aynısının podyumda olmasından pek hoşlanmadım en azından bu rengini Oscar'a özel tasarlayabilirlerdi.Kırmızı halı için dekolte,ışıltı eksikliği vardı bana göre.Asıl bomba;

Nicole Kidman'ın 2007′de Oscar'da giydiği Balenciaga elbiseden sonra asla böyle bir hata yapmazdım!Jessica Chastain'ın saçlarına bayıldım!Rengi,modeli yüzüne ve tenine o kadar yakışmıştı ki.Alexander McQueen elbisesi benim tarzım olmasada gözüme çok güzel göründü.


Herkesin çok konuştuğu bir isim daha; Rooney Mara!
Aslında baktıkca daha da ısınıorum bu GİVENCHY elbiseye.Fakat yine de ya askılarından yukarıya doğru çekmek ya da göğüslerine birer dolgu yerleştirmek istiyorum:)
Saç ve makyajı kırmızı halılarda görmek istediğimiz türdendi,çok genç ve dinamik görünüyordu.


Gleen Close kötü kuyruğuna rağmen tuvaletinin üzerine dikilmiş harika blazer ceketle gönlümü kazandı:) Kıyafetinin markası ZAC POSEN. Ve bence fikir harika,umarım böyle bir moda akımı gelir.

Cameron Diaz'ın üzerinde patlayan bir renk görmek isterdim soluk saçları soluk teni ve soluk elbisesi beni çok tatmin etmedi.Üstelik O'na her baktığımda artık yaşlanmaya başladığını düşündüm malesef.GUCCİ nin hazırladığı kıyafeti eteklerindeki hareketle bile ışıltı kazanamamıştı.Kesinlikle rüküş değildi fakat Oscar'a yetmedi.


Aynı tonlarda giyinen, yüzüne çok yakışan balerin topuzu ve inanılmaz işçiliği olan ZUHAİR MURAD tasarımı içindeki mükemmel Jennifer Lopez!


Kesinlikle konuşulduğu kadar bir elbisesi olmadığını düşündüğüm Michelle Williams!
Bu kadar volan,fırfır içinde bide taşlı kurdele bana fazla açıkcası.LOUİS VUİTTON nar çiçeği elbisesini  bir de pembe clutch ile tamamlaması benim notumu iyice düşürdü.

Harika bir renk anlamsız bir model.Böyle kabarık elbiselerin sadece prenseslere özel olduğunu düşünenlerdenim her hangi bir davette  veya nişan törenlerinde tercih edilmesini hiç bir zaman beğenmedim.Penelope Cruz'u o kadar beğenirimki tanıtımını yaptığı mango kıyafetlerin içinde bile daha güzel görünüyordu bence.ARMANİ tasarımı bu elbisenin altı en azından balık etek olsaydı keşke.

Sürpriz bir isim:)yapımcı Demet Öger'in onur konuğu olarak Oscar gecesine katılan Gülşah Saraçoğlu!
Tabiiki de kendi tasarımı ve mesleğini yansıtan ilginç detaylı elbisesiyle...
Alışık olduğumuz Saraçoğlu makyajı ve takma kirpikleryle:)
Ben kendisinin törende olmasına çok sevindim eminim bir sürü dedikodu ile dönecek ve harika eleştrilerde bulunacak.
Çantasındaki ilginç detay bence çok zekice ve esprili:)

DİĞER ÖNE ÇIKANLAR;
Gwyneth Paltrow:TOM FORD elbisesi ve uzun ceketiyle harikaydı
Viola Davis:Ten rengine yakışan bu yılın moda renklerinden yeşil VERE WANG elbisesiyle
Milla Jovovich:En beğenilenlerden ELİE SAAB tasarımı tek omuz tuvaletiyle
Sandra Bllock:Benim için şık bir sünnet çocuğu annesi olan:)MARCHESA

DAHA DA PUDRA TONLARIIIIII;

EN SADE;
Dümdüz elbiseler bana göredir ama Shailene Woodley'in  VALENTİNO elbisesinin bir beden küçük olmasını tercih ederdim.

DİĞER YILDIZLAR;


Olabildiğince çok elbiseyi göstermeye çalıştım.Tüm sene boyunca birinin altından diğerinin üstünden ötekinin renginden çalıp özel günlere aklımızda bir sürü elbise yaratacağız:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder